1^ Tappa "Grand Prix Abruzzo 2014"

Roseto degli Abruzzi - 02/06/2014, 02/06/2014

Final cross table

ID Name Rtg Tit. Fed Pts 12345678
1 Bontempi Piero 2544 AFM AN 7 +25+12+6+10=2+4+5=3
2 Naumkin Igor 2474 AGM TV 7 +26+13+7+5=1=3+14+9
3 Cerquitella Luca 2315 BFM PE 6 +27+14-10+20+12=2+4=1
4 Corvi Marco 2312 BFM RM 5 +28=17+9=11+13-1-3+19
5 D'Innocente Stefano 2307 BFM PE 6 +29+18+41-2+16+10-1+8
6 D'Angelo Angelo 2183 BMA PE 5.5 +30+19-1=17=8+13=11+21
7 Di Donatantonio Franco 2124 BCM PE 3 +31+20-2+22-10-16-29-BYE
8 Rotoni Matteo 2095 CMA AN 4.5 +32=21-11+15=6+22=12-5
9 Maksimovic Miodrag 2051 CCM TE 5 +33+22-4+31=14=24+17-2
10 Di Matteo Giovanni 2030 CCM PE 5.5 +34+23+3-1+7-5=24+44
11 Suppa Ercole 1965 CCM TE 5.5 +35=24+8=4-17+25=6+14
12 Di Primio Eugenia 1951 DCM CH 5.5 +36-1+21+23-3+30=8+29
13 Ferraro Pietro 1902 D1N RM 4 +37-2+29+33-4-6+22-24
14 Pierantozzi Stanislao 1900 CCM AP 4.5 +38-3+32+41=9+17-2-11
15 Melasecchi Paolo 1834 1N TE 3 =40-16+44-8+41-29-25=42
16 Rebeggiani Andrea 1833 CCM CH 5 -41+15+34+36-5+7-21+23
17 Di Lascio Savino 1803 DCM BA 5 +39=4+24=6+11-14-9+25
18 Szanto Andrea 1789 D1N CH 4 +43-5-36+34-30+32-26+31
19 Puga Villarino Eloy 1770 E1N RM 4 +44-6-31+40-24+37+30-4
20 Di Biagio Angelo 1766 E1N TE 4.5 +45-7+38-3=36+33-44+26
21 Rotolante Luca 1749 E2N TE 4.5 +46=8-12-24+35+27+16-6
22 Riga Raffaele 1736 E1N BA 3 +47-9+26-7+23-8-13-32
23 Orfini Nicolo' 1734 E2N CH 4 +42-10+35-12-22+40+31-16
24 Di Gregorio Romeo 1722 E1N PE 5.5 +48=11-17+21+19=9=10+13
25 Piantieri Guido 1710 E1N TE 4 -1-36+45+38+31-11+15-17
26 Di Martino Antonio 1703 DCM TE 4 -2+37-22=35=40+39+18-20
27 Fragni Enrico 1691 E1N AN 2.5 -3-38+47+43=33-21-28--
28 Zambianchi Lino 1659 E2N CB 3.5 -4-39-40+47=38+46+27-36
29 Rotolante Stefano 1629 E3N TE 4.5 -5+43-13+39=44+15+7-12
30 Martella Francesco 1617 E2N TE 4 -6-44+46+37+18-12-19+35
31 Pierantozzi Matteo 1614 ENC AP 3 -7+45+19-9-25+41-23-18
32 Epifani Luigi 1578 F3N PE 4 -8+46-14-44+42-18+41+22
33 Tomassetti Giuseppe 1572 E1N AQ 2.5 -9+47+39-13=27-20-36-46
34 Piazza Giacomo 1543 E2N AO 3 -10+42-16-18-39-43+47+37
35 Ciaramella Lorenzo 1533 F3N TE 3 -11+48-23=26-21=38+40-30
36 Russo Massimiliano 1529 D1N PG 4.5 -12+25+18-16=20-44+33+28
37 Di Martino Eugenio 1527 FNC RM 2.5 -13-26+48-30+43-19=42-34
38 Cecannecchia Gianluca 1526 F2N TE 3 -14+27-20-25=28=35-46+41
39 Andreozzi Francesco 1518 FNC TE 4 -17+28-33-29+34-26+43+BYE
40 Di Loreto Luigi 1514 F3N TE 2.5 =15-41+28-19=26-23-35=48
41 Saccone Giovanni 1485 E2N BN 2 +16+40-5-14-15-31-32-38
42 De Viti Dario 1473 FNC AQ 3 -23-34-43+45-32+48=37=15
43 Coccagna Marcello 1446 FNC TE 3 -18-29+42-27-37+34-39+45
44 Iandolo Giovanni 1441 E2N BN 4.5 -19+30-15+32=29+36+20-10
45 Giuliani Gioacchino 1440 NC AQ 1 -20-31-25-42-46+47-48-43
46 Caputo Andrea 1419 F3N RM 4 -21-32-30+48+45-28+38+33
47 De Iuliis Nicola 1392 GNC TE 1 -22-33-27-28-48-45-34+BYE
48 De Iuliis Antonio Livio 1347 GNC TE 2.5 -24-35-37-46+47-42+45=40