Torneo B Elo < 2200 – 15° Torneo Int. Spilimbergo 2017

Spilimbergo - 11/08/2017, 15/08/2017

List of registered players, ordered by Rating and Title:

ID Name Fed Sex Title FIDE rat. Nat. rat.
1 OLIVETTI Davide BZ m CM 2159 2159
2 Ljubisavljevic Zivojin Z SRB m IM 2113 0
3 Bratkovic Sham SLO m 2108 0
4 Zadrapa Radek CZE m 2062 0
5 Basaric Srdjan CRO m 2061 0
6 BOZZA Gabriele VE m CM 2030 2030
7 CAPALIKU Aleks UD m CM 2016 2016
8 CELLUCCI Alessandro RM m CM 0 1994
9 GUIDOBENE Davide VE m CM 1993 1993
10 FINOCCHIARO Gianluca ITA m CN 1985 1985
11 BERNARDINI Tommaso ITA m CN 1964 1964
12 SOLINAS Carlo VE m CM 1962 1962
13 PAGNUTTI Lorenzo UD m M 1962 1962
14 BELTRAME Leonardo ITA m 1N 1947 1947
15 SCARSELLA Lorenzo Luigi ITA m CN 1921 1921
16 PICCO Ruggero UD m CM 1908 1908
17 PALMA Andrea UD m 1N 1907 1907
18 ARENA IGNAZIO MI m 1N 1904 1904
19 ORSATTI Marcello UD m CM 1903 1903
20 MURARO Alberto BO m CM 1897 1897
21 FANTINI Marco UD m CM 1888 1888
22 PILLON Giovanni Pietro UD m 1N 1888 1888
23 Kozma Edit HUN f WFM 1885 0
24 ARBORE Daniele RM m 1N 1876 1876
25 BELARDINELLI Franco GO m 1N 1871 1871
26 MAZZOLI ALESSIO PN m 1N 1857 1857
27 SARTOR Giovanni TV m 1N 1853 1853
28 DI BICCARI ALESSANDRO FE m 1N 1851 1851
29 LAVARONE Andrea UD m 1N 1848 1848
30 Iasman Inna FRA f 1847 0
31 CARLI Federico MI m 1N 1830 1830
32 TRENTO Giacomo PN m 1N 1829 1829
33 PAPARELLA NICOLE SAMANTHA BZ f 1N 1813 1813
34 PALMA Stefano UD m 1N 1809 1809
35 JURETIC Lejla TS f 1N 1808 1808
36 BERNARD Federico UD m 1N 1802 1802
37 BERNASCONI Roberto CO m 1N 1801 1801
38 TOMIO Dante TV m CM 1799 1799
39 REVINELLI Sergio CO m 1N 1789 1789
40 AGOSTINI MAURIZIO RM m 2N 1780 1780
41 DELLA ROCCA Giorgio LT m 1N 1770 1770
42 BENVENUTO ALEXANDER BZ m 2N 1756 1756
43 PELLICORO Roberto PN m 1N 1754 1754
44 PIUNTI Mauro TS m 1N 1752 1752
45 CLARINI Ivo UD m 1N 1744 1744
46 PETROSINO Germano TS m 1N 1740 1740
47 BISARO Andrea PN m 1N 1730 1730
48 PERLIN Enrico PN m 2N 1714 1714
49 DEL TIN Alberto PN m 1N 1706 1706
50 IMPROTA Giovanni NA m 1N 1688 1688
51 POSOCCO Dennis TV m 2N 1688 1688
52 STRINGHETTA Elio VE m 2N 1681 1681
53 MIATTO Marco TV m 2N 1672 1672
54 LENA Leonardo PN m 2N 1654 1654
55 SFORZA MICHELANGELO BO m 2N 1646 1646
56 FISCATO Claudio VI m 1N 1643 1643
57 MUZZOLINI Claudio UD m 1N 1643 1643
58 DENTALE Raffaele FE m 2N 1633 1633
59 MAESTRI Roberto ITA m 1N 1624 1624
60 GRUDEN MARTINA TS f 2N 1618 1618
61 FEICHTER Matthias BZ m 2N 1611 1611
62 ALMICI DANIELE BS m 2N 1609 1609
63 SARTOR ENRICO UD m 3N 1587 1587
64 Nareks Matic SLO m 1574 0
65 BORDIN SILVIA TV f 3N 1572 1572
66 AVANZINI Angelo BS m 3N 1569 1569
67 BOSI Elettra FE f 3N 1569 1569
68 CHILLEMI Giuseppe BO m 2N 1567 1567
69 DE MARZI DAVIDE VI m 3N 1567 1567
70 ZIBERNA GIULIANO ITA m 3N 1544 1544
71 BORDIN MARCO TV m 3N 1540 1540
72 DALLA TORRE Stefano TV m 3N 1536 1536
73 BERTAPELLE ANDREA VE m 3N 0 1524
74 GIANUZZO Gabriele ITA m 3N 1490 1490
75 URBANI GABRIEL BS m 3N 1465 1465
76 CLOCCHIATTI LUCA ITA m NC 1456 1456
77 BIANCHINI BEATRICE TV f NC 1454 1454
78 GOTTI STEFANO UD m NC 1449 1449
79 MONEGATO Leonardo VE m NC 1440 1440
80 TONON LORENZO TV m 3N 1424 1424
81 DE LUCA Stefano PN m NC 1422 1422
82 Kavcic Bor SLO m 1413 0
83 LAMONTI MARCO VE m NC 1406 1406
84 BOZZOLI AMEDEO UD m NC 1405 1405
85 GASPARATO ASIA ITA f NC 1391 1391
86 CEDONI GABRIELE BS m 3N 1358 1358
87 GASPARATO ANGELICA ITA f 2N 1351 1351
88 CASALI ANDREA VI m NC 1345 1345
89 SPINELLA ROCIO TV f NC 1314 1314
90 HERCEGOVAC NEVEN BG m NC 1235 1235